Poradna

Vážení zákazníci, v rámci zkvalitňování služeb jsme pro Vaši plnou informovanost o našem produktovém portfoliu připravili jednoduchého poradce s výběrem zboží z našeho sortimentu. Zároveň jsme se pokusili odpovědět v rámci jednotlivých sekcí na nejširší spektrum otázek, se kterými jsme se během našeho dlouholetého působení na trhu s prezentační technikou setkali. Pokračujte proto prosím výběrem jedné z následujících kapitol pro pomoc s výběrem zboží:

 

1. Poradce při výběru MAGNETICKÉ / KERAMICKÉ tabule
2. Poradce při výběru KORKOVÉ / TEXTILNÍ / FILCOVÉ tabule
3. Poradce při výběru FLIPCHARTU
4. Poradce při výběru POJÍZDNÉ tabule
5. Poradce při výběru PLÁNOVACÍ tabule
6. Poradce při výběru ŠKOLNÍ tabule
7. Poradce při výběru DVEŘNÍCH CEDULEK / ORIENTAČNÍHO SYSTÉMU
8. Poradce při výběru JMENOVEK
9. Poradce při výběru VITRÍNY
10. Poradce při výběru INTERAKTIVNÍ TABULE
11. Poradce při výběru SKARTOVAČE

 

1. Poradce při výběru MAGNETICKÉ / KERAMICKÉ tabule


Při výběru magnetické nebo keramické tabule vyvstává několik základních otázek, na které bychom si měli nejprve odpovědět, aby zakoupená tabule v budoucnu přesně splňovala naše požadavky. Jedná se zejména o následující otázky:

 
Měl(a) bych zvolit lakovaný nebo raději keramický povrch tabule?
Jaký rozměr tabule pro mne bude ideální?
Potřebuji tabuli umístit napevno na zeď nebo raději do prostoru?
Jaký rám tabule mám zvolit?

 

POVRCH magnetické tabule
 
Základní otázku, jež si musíme položit při výběru nové magnetické tabule, je otázka jejího povrchu. Standardně se rozlišují magnetické tabule do dvou základních kategorií - "klasické" magnetické tabule s lakovaným povrchem, většinou nazývané jednoduše "magnetické tabule" a tabule s keramickým povrchem, tzv. "keramické tabule". Nutno dodat, že oba typy povrchu JSOU MAGNETICKÉ, jedná se pouze o odlišnou povrchovou úpravu kovových plechů na přední straně tabule. Rozdíly mezi lakovaným a keramickým povrchem jsou následující:
 
LAKOVANÝ povrch - standard většiny levnějších řad tabulí, disponují jím ale i vyšší řady tabulí většiny výrobců. Jedná se v podstatě o emailový nástřik předního plechu tabule. Dražší lakované tabule mají povrch vypalovaný při cca 250°C, čímž je částečně vylepšena jejich chemická a mechanická odolnost. Lakovaný povrch je vhodný zejména pro "příležitostné" používání, ideálně do kanceláří, provozů, čekáren atp. Námi doporučované zatížení lakovaných magnetických tabulí jsou max. 3 mazací cykly denně. Jinými slovy - budete-li tabuli mazat více než 3krát denně, jednoznačně doporučujeme zakoupit tabuli s povrchem keramickým (viz níže). Důležitá je také obezřetnost při používání feritových magnetů. Při častém posouvání feritových magnetů bez prokladu (připevněného papíru apod.) může časem dojít k vytvoření nepatrných rýh do povrchu lakované tabule. Tyto rýhy mají pak za následek nadměrné zachytávání zbytkového pigmentu z popisovačů a tabule se tudíž "víc špiní".
KERAMICKÝ povrch - odolnější a trvanlivější varianta magnetických tabulí. Na první pohled od lakovaných tabulí je keramický povrch téměř k nerozeznání. Jedná se v podstatě o smaltem opatřený plech, který je za vysokých teplot (více než 800°C) vypalován, čímž je dána jeho vysoká chemická i mechanická odolnost a povrch je tak za běžného používání téměř nezničitelný. Většina výrobců proto poskytuje na keramické povrchy záruku i 25 let. Tabule s keramickým povrchem jsou tedy vhodné pro velmi intenzivní zatížení zejména ve školách, školících střediscích, konferenčních a zasedacích místnostech atp. Keramický povrch se navíc vyrábí i v matných variantách (standardně barva zelená nebo černá) pro popis křídou, které jsou stále velmi populární zejména ve školství. V neposlední řadě je také možné opatřit keramický povrch antireflexní úpravou pro použití s projektory např. v sestavách interaktivních systémů nebo potiskem linkami, rastrem či křížky.

 

ROZMĚR magnetické tabule
 
Dalším velmi podstatným kritériem při výběru magnetické tabule je její velikost resp. rozměr. Magnetické a keramické tabule se vyrábějí v několika (cca osmi) standardizovaných rozměrech od 90x60cm do 300x120cm. Nejběžněji prodávaným rozměrem je velikost 120x90cm, jež svou plochou umožňuje pojmutí již poměrně značného množství informací (řádově 15-18 listů A4), zároveň je však ještě velmi kompaktní, takže se vejde v podstatě nad každý pracovní stůl. Tento rozměr je tedy předurčen zejména pro kanceláře, chodby, čekárny nebo výrobní provozy.

 
Pro účely konferenčních místností a škol je vhodné volit z rozměrů od min. 150x100cm resp. raději 180x120cm výše. Je třeba počítat s tím, že obecenstvo bude zpravidla od tabule dále a navíc bude plocha obsahovat najednou pravděpodobně mnohem větší množství informací než v případě kanceláře nebo chodby. Ideální pro konferenční místnosti se dle našich zkušeností jeví rozměry 200x120cm nebo 240x120cm, výjimkou však není ani rozměr 300x120cm.

 
Velmi často je samozřejmě potřeba volit rozměr tabule podle volného prostoru, který chceme k montáži tabule využít. Z našich dlouholetých zkušeností doporučujeme využít tento prostor co možná nejvíce efektivně a tudíž zvolit největší možný rozměr tabule. Máme-li např. k dispozici stěnu zasedací místnosti o šíři 280cm, ideálním rozměrem je pro nás tabule 240x120cm, přičemž na každé straně od tabule nám zbyde ideálních 20cm.

 
Zároveň platí jednoduchá poučka: "Rozhodujete-li se mezi dvěma rozměry, volte vždy větší z nich!". Nezřídka řešíme se zákazníky situaci, kdy mu tabule po přišroubování na zeď přijde menší, než si představoval. Shrneme-li tedy z našich dlouholetých zkušeností jakési pravidlo pro výběr rozměru dle využití, dostaneme pravděpodobně následující rozdělení:

 
Kanceláře, chodby, čekárny, recepce, provozy - nejběžněji rozměry 90x60cm, 120x90cm a 150x100cm, magnetický lakovaný povrch
Školy, zasedací místnosti, školící střediska - 180x90cm, 180x120cm, 200x120cm, 240x120cm, 300x120cm, magnetický keramický povrch

 

UMÍSTĚNÍ magnetické tabule


Vždy velmi pečlivě zvažte, zda nemůže v budoucnu nastat situace, že byste tabuli rádi dočasně někam přemístili (na meeting, konferenci, veletrh) nebo že by Vás imobilita Vaší napevno připevněné tabule mohla limitovat. Investice do kvalitní značkové tabule není levná záležitost a vždy stojí za zvážení, zda něco málo nepřiplatit za její "mobilitu". Jsou v podstatě dvě možnosti, jak lze magnetické tabule přemisťovat - pojízdné (=revolverové) tabule a samostatné stojany k tabulím.

Pojízdné (revolverové) tabule jsou zpravidla umístěny na mobilní konstrukci s bržděnými kolečky. Tabule jsou oboustranné a jednoduše otočné podle horizontální osy. Více o nákupu pojízdných tabulí v sekci "Poradce při výběru pojízdné tabule".

Druhým způsobem, jak mít možnost v budoucnu tabuli přemisťovat, jsou kompatibilní volně stojící stojany na tabule, které nalznete v rámci sekce "Příslušenství k tabulím". Jak postupovat při výběru stojanu pro magnetickou tabuli se dozvíte v sekci "Pomoc při výběru příslušenství".

 

RÁM magnetické tabule


Asi nejjednodušší rozhodování v rámci výběru magnetické tabule. Jednoznačně dnes hrají prim magnetické tabule s hliníkovým rámem, "obyčejné" magetické tabule v dřevěném rámu jsou již přežitkem a zákazníkům je spíše nedoporučujeme. Konstrukčně, designově i celkově kvalitativně jsou magnetické tabule v hliníkovém rámu na mnohem vyšší úrovni, než "obyčejné" tabule v dřevěném rámu. Jádro tabulí s hliníkovým rámem je zpravidla sandwichové (má několik vrstev), takže se tabule časem nekroutí, zpravidla jsou opatřeny hliníkovým plechem či fólií na zadní straně proti pronikání vlhkosti ze zdi tabule. Hliníkový rám nejenom že dodává tabuli exkluzivní vzhled, navíc výrazným způsobem vylepšuje integritu celé tabule a tím pádem i její životnost. V neposlední řadě je pak diametrální rozdíl v jednoduchosti a kvalitě montáže a také ve vybavení. U tabulí s hliníkovým rámem je standardem odkládací polička i montážní materiál pro montáž do zdi, zatímco u tabulí s dřevěným rámem se s montáží zákazník musím popasovat po svém, tabuli dodatečně provrtávat v rozích atp.

 

2. Poradce při výběru KORKOVÉ / TEXTILNÍ / FILCOVÉ tabule


Výběr korkové, textilní či filcové tabule (dále jenom "nástěnky) je do velké míry v režii zákazníka. Klást by si měl při výběr zejména dvě základní otázky:

Jaký rozměr nástěnky potřebuji?
Jaký typ povrchu je pro mě ideální?

ROZMĚR nástěnky

Zde není rozhodování tak složité, jako třeba v případě magnetických tabulí. Nástěnky slouží zejména pro prezentování tištěných dokumentů, proto je důležité si uvědomit, kolik běžných listů papíru A4 potřebujeme běžně prezentovat, potažmo kolik se nám jich na konkrétní rozměr nástěnky vejde. Na nástěnku 90x60cm připevníte ve dvou řadách 4-5 dokumentů o velikosti A4, tzn. dohromady 8-10 listů. Na nástěnku 120x90cm pak ve třech řadách až šest listů A4, tzn. dohromady 18 listů A4. Zároveň není nabídka rozměrů tak široká.

POVRCH nástěnky

Zajímavou alternativou ke klasickým korkovým nástěnkám jsou v dnešní době moderní filcové a textilní tabule. Princip nástěnky zůstává stejný - dokumenty se připevňují k povrchu pomocí nástěnkových špendlíků. Je pouze na Vás, zda dáte přednost klasické korkové variantě nebo variantě s textilním či filcovým povrchem. Výhodou textilních a filcových nástěnek je možnost zvolit barvu povrchu podle vybavení interiéru Vaší kanceláře, čekárny nebo recepce nebo podle barvy odpovídající Vaší firemní identitě. Na výběr je standardně barva šedá a modrá, na objednávku pak červená, bordó, žlutá a zelená.

 

3. Poradce při výběru FLIPCHARTU


Flipcharty se staly v 21. století neodmyslitelným pomocníkem firemních meetingů, brainstormingů a konferencí. Nabídka flipchartů je dnes velmi široká, nicméně řada parametrů je společná pro většinu flipchartů. Flipcharty jsou zpravidla vybaveny univerzálním mechanismem pro uchycení bloku, odkládací poličkou na popisovače, rozměr jejich desky je cca 70x100cm a jsou výškově stavitelné. Maximální výška flipchartu se v závislosti na modelu pohybuje od 185cm do 200cm. Dále jsou však vlastnosti, které nejsou společné všem modelům, proto byste si měli položit zejména následující otázky:

Potřebuji magnetický nebo nemagnetický flipchart?
Potřebuji, aby byl flipchart vybaven výsuvnými rameny?
Potřebuji pojízdný flipchart?


MAGNETICKÝ nebo NEMAGNETICKÝ flipchart?

Zde je naše odpověď jednoznačná - MAGNETICKÝ. Vzhledem k minimálnímu rozdílu v ceně mezi magnetickou a nemagnetickou variantou téhož modelu je smaozřejmě výhodnější pořídit flipchart magnetický. Uvidíte, že v budoucnu se Vám může magnetický povrch velmi hodit! Navíc je nabídka magnetických flipchartů nepoměrně širší.

VÝSUVNÁ RAMENA - ano či ne?

Fuknce výsuvných ramen je velmi užitečná - ve chvíli, kdy během prezentace popíšete zcela list flipchartu nebo potřebujete další list či využít popisovatelnou plochu flipchartu, nemusíte "nenávratně" ztratit z očí popsaný list nebo složitě listovat tam a zpět. Popsaný list stačí utrhnout z bloku a pomocí magnetů připevnit na výsuvné rameno. Tím pádem neztratíte Vy ani Vaše obecenstvo z očí předchozí poznámky a můžete je dále kreativně rozvíjet.

POJÍZDNÝ flipchart?

Pro účely snadného přesouvání po kanceláři nebo zasedací místnosti je vhodné uvažovat o flipchartu s mobilní základnou. Flipchart je pak vybaven zpravidla pěti kolečky s aretací a není ho při přesunu nutno skládat a zase rozkládat. Mobilní základnou jsou vybaveny nejvyšší modely všech výrobců, čemuž samozřejmě odpovídá i cena. Mobilní flipchart je ideální pro přesuny v rámci jedné kanceláře nebo jednoho patra, se složitějšími přesuny (mimo budovu atd.) Vám však mobilní základna moc nepomůže.

 

4. Poradce spři výběru POJÍZNÉ tabule


Pojízdné tabule (často označovány jako revolverové či zkráceně Revolvery) jsou velmi oblíbené pro svoji mobilitu a oboustrannost. Tabule je uchycena v pojízdném rámu s bržděnými kolečky a je otočná podle horizontální osy - POJÍZDNÁ TABULE JE OBOUSTRANNÁ. Samozřejmě je možné ji velmi snadno aretovat, aby byla při používání pevně fixována v potřebné poloze. Jste-li rozhodnuti, že pojízdná tabule je pro Vás vzhledem k mobilitě a oboustrannosti vhodnou volbou, opět nám vyvstávají klasické otázky jako při výběru nástěnné magnetické tabule. Jde zejména o rozměr a povrch.

Jaký rozměr pojízdné tabule pro mne bude nejvhodnější?
Jaký povrch pojízdné tabule mám zvolit?


ROZMĚR pojízdné tabule

Opět platí jednoduchá poučka, jako v případě klasických magnetických tabulí - rozhodujete-li se mezi dvěma rozměry, volte vždy ten větší, uvidíte, že časem Vám pár centimerů plochy navíc přijde vhod. To samozřejmě neplatí, jste-li omezeni prostorem. Standardně jsou pojízdné tabule dodávány ve třech základních rozměrech - 120x90cm, 150x100cm a 180x120cm. Vzhledem k principu použití pro potřeby meetingů apod. jsou pojízdné tabule zpravidla určeny pro širší publikum, proto doporučujeme volit rozměr minimálně 150x100cm. Pojízdná tabule o rozměru 120x90cm není pro svoji relativně malou plochu pro širší obecenstvo vhodná, je ideální volbou zejména do kanceláře a menších prostor pro malý počet uživatelů.

POVRCH pojízdné tabule

Opět narážíme na obecný problém povrchu magnetických tabulí - lakovaný nebo keramický? Budete-li tabuli používat jenom "příležitostně", tzn. mazat max. 3-5x denně, postačí povrch lakovaný. Bude-li tabule vytížena častěji, volte rozhodně povrch keramický. Více o rozdílech mezi povrchy v kategorii "Pomoc při výběru magnetické tabule".

 

5. Poradce při výběru PLÁNOVACÍ tabule


Plánovací tabule jsou velmi užitečným pomocníkem v případě, že se správně používají. Narozdíl od klasických magnetických tabulí jsou předtištěné konkrétním rastrem podle typu tabule - týdenní, měsíční, roční a rozvrhové. Jaká "plánovačka" Vám bude nejvíce vyhovovat a jak se vůbec plánovací tabule používají, naleznete dále.

TÝDENNÍ plánovací tabule

Týdenní plánovací tabule
umožňují detailní rozplánování pracovního týdne  po hodinách / půlhodinách / čtvrthodinách každého dne. Zpravidla jsou potištěny 8mi sloupci (7 dní + nadpisy) a odpovídajícím počtem řádků (cca 30 - v závislosti na modelu). Tento typ tabulí vzhledem k rozsahu potisku nabízí nejdetailnější možnost rozplánování.

MĚSÍČNÍ plánovací tabule

Pomocí měsíční plánovací tabule máte možnost si detailně rozplánovat každý den v měsíci. Tabule má zpravidla 7 sloupců (dny v týdnu) a 5 řádků (týdny v měsíci). Samozřejmě nechybí řádek a sloupec pro nadpisy (dny v týdnu, čísla týdnů apod.). Nutnost pojmout širší záběr plánování je samozřejmě kompenzována menším prostorem pro jednotlivé dny..

ROČNÍ plánovací tabule

Schématicky si rozplánovat celý rok můžete pomocí roční plánovací tabule. Sloupce zde představují měsíce, sdružené řádky týdny a detailní řádky pak dny v rámci jednotlivých týdnů. Sloupec a řádek pro nadpisy je samozřejmostí. Roční plánovací tabule nabízí nejméně detailní možnost plánování, jelikož je na stejné ploše potřeba pojmout celý rok.

ROZVRHOVÉ plánovací tabule

Rozhvrhové plánovací tabule samozřejmě nachází uplatnění zejména ve školství. Ve sloupcích jsou vyobrazeny jednotlivé dny pracovního týdne, v řádcích pak učebny nebo kantoři.

PŘÍSLUŠENSTVÍ k plánovacím tabulím

Do plánovacích tabulí je možné pomocí za sucha stíratelných popisovačů jednoduše vpisovat údaje, zároveň je však mezi zákazníky velmi oblíbené použití magnetických pásek. Magnetické pásky jsou barevné proužky z magnetické fólie o šíři buď 5 nebo 10 milimetrů. Uživatel si z proužků jednoduše nastříhá tvary podle potřeby (velikosti okýnek, textu apod.) a jednotlivým barvám přiřadí nějakou funkci (činnost, osoba, místo apod.). Magnetické pásky jsou však také popisovatelné, takže si uživatel může jednoduše na jednotlivé proužky slabým lihovým popisovačem nadepsat jména osob, názvy akcí atp. Magnetické pásky DAHLE jsou dostání v barvách zelená, modrá, žlutá, červená a černá a jejich nabídku naleznete v kategorii "Příslušenství k tabulím" na našem e-shopu.

 

6. Poradce při výběru ŠKOLNÍ tabule


V naší nabídce naleznete dlouhodobě prémiové školní tabule značky EkoTAB. Jedná se o vysoce kvalitní školní tabule české výroby s téměř dvacetiletou tradicí. Zjednodušeně řečeno - školní tabule EkoTAB jsou tím nejlepším, co Vám můžeme nabídnout. Jsou vybaveny sandwichovou konstrukcí z voštiny, pozinkovaného plechu a vysoce kvalitního keramického povrchu PolyVision se zárukou 25 let. Exkluzivní ráz celé tabule ještě podtrhuje speciální rám z eloxovaného hliníku, který je vyvinut speciálně pro tabule EkoTAB a dává tabulím nejenom neskutečnou pevnost, ale také velmi moderní a profesionální vzhled.

Výběr školní tabule je samozřejmě zejména na preferencích pedagogů, kteří jí v budoucnu budou používat se svými svěřenci nejvíce. Berte tedy tento článek spíše jako souhrn doporučení a informací, co při výběru školní tabule neopomenout.

Jaký typ tabule je pro naše použití vhodný? Jednodílná / dvoudílná / třídílná školní tabule?
Jak velkou školní tabuli potřebujeme?
Jaké vhodné umístění zvolit? Na zeď / zvedací stojan / pylon?
Jakou kombinaci povrchů zvolit u vícedílných tabulí?
Nepotřebuji tabuli potisknout?


Jednodílná, dvoudílná nebo třídílná školní tabule?

Otázka konkrétního provedení tabule samozřejmě není jenom otázkou preferencí kantorů a peněz, ale také otázkou celkového rázu a designu interiéru a také použitelnosti tabule. Nejoblíbenější jsou samozřejmě dlouhodobě třídílné školní tabule, tzv. Triptychy. Otevřením jejich křídel získáváte rázem dvojnásobnou plochu pro Vaši prezentaci či vyučování. Zároveň je výhodou Triptychů možnost kombinace keramických povrchů pro popis křídou a fixem v rámci jednotlivých ploch tabule dle libosti zákazníka nebo jejich individuální potisk.

VELIKOST školní tabule

JEDNODÍLNÉ tabule - při výběru jednodílné školní tabule platí podobné zásady jako při výběru klasické magnetické tabule. V případě, že jste omezeni prostorem nebo pouze měníte starou tabuli za novou, tak by problém nastat neměl. Rozhodujete-li se však o velikosti, mějte na paměti velikost místnosti, vzdálenost obecenstva od tabule atd. Obecně pro použití ve třídách doporučujeme jednodílné tabule rozměru minimálně 200x100cm, výjimkou však nejsou ani tabule 350x120cm. V případě, že jste omezeni prostorem a nevyhovuje Vám žádný z nabízených standardizovaných rozměrů, jsme schopni nechat vyrobit školní tabuli do šířky až 600cm. Výška tabule však nikdy nesmí přesáhnout hodnotu 120cm.
TŘÍDÍLNÉ školní tabule = Triptychy - velmi oblíbené řešení většiny škol, Triptychy se vyrábí standardně v rozměrech 120/240x90cm, 150/300x100cm, 180/360x120cm, 200/400x100cm a 200/400x120cm, kde hodnota za lomítkem = šíře rozevřené tabule. Obecně rozměr 120x90cm pro použití ve třídách spíše nedoporučujeme pro jeho subtilnost. To samozřejmě neplatí v případě, kdy jste omezeni prostorem. Dalším vodítkem pro výběr je výška školní tabule - pro použití na prvním stupni základních škol běžně stačí výška 100cm, jelikož žáci menšího vzrůstu zpravidla nejsou schopni pohodlně obsáhnout celou výšku 120cm. Pro druhý stupeň základních škol a střední a vysoké školy doporučujeme výšku tabule 120cm. Při výběru rozměru mějte samozřejmě také napaměti poměr stran školní tabule pro případ, že byste ji případně používali jako projekční plochu pro projektory. Poměru stran 4:3 odpovídá rozměr 180x120, pro poměr 16:9 resp. 16:10 je vhodné použít tabuli rozměru 200x120cm.


UMÍSTĚNÍ školní tabule

Při hledání odpovědi na otázku, jak umístit novou školní tabuli máme v podstatě 4 následující možnosti: Napevno na zeď, na klasický zvedací systém, na pylonový systém nebo na lištový systém. Výhody a nevýhody jednotlivých řešení jsou popsány níže:

NAPEVNO na zeď - je nejjednodušší systém uchycení školní tabule vhodný zejména pro druhé stupně základních škol a vyšší resp. školící střediska, kanceláře a zasedací místnosti. Umístěním tabule napevno na zeď ušetříte finanční prostředky, nicméně přicházíte o možnost výškového stavění tabule.

POZOR! Plánujete-li v budoucnu dokoupit k "pevné" tabuli ještě zvedací systém, informujte nás o tom již při objednávce! Závěsy pro montáž na pevno a na zvedací stojan jsou odlišné a domontovat je na tabuli dodatečně lze jen velmi obtížně (opětovné zaslání tabule do výroby). V případě, že uvažujete o dokoupení zvedacího systému v budoucnu, je potřeba nechat osadit tabuli závěsy již při výrobě.


"Klasický" ZVEDACÍ SYSTÉM - nejběžnějsí způsob umístění školní tabule. Zvedací systém je ukotven bezpečně do země i zdi, je vyveden z kvalitních hliníkových profilů a zakrytován lamino deskami. Uvnitř zvedacího systému je sofistikovaný systém kladek a závaží, pomocí kterého lze tabuli velmi precizně dovyvážit. Systém navíc pracuje "na sucho", tzn. že není nutné ho  v budoucnu mazat ani jinak udržovat. Výška zdvihu je 56 centimetrů. Zvedací stojan je ideálním řešením zejména pro školy, vzhledem ke svojí propracovanosti a ceně.
PYLONOVÝ zvedací systém - moderní a stále populárnější alernativa vertikálního posuvu školních tabulí. Tato varianta je pro svůj profesionální design využívána zejména vyššími stupni školství a firmami. Mezi hlavní výhody pylonového systému jednoznačně patří vyšší zdvih. To umožňuje překrýt jednu tabuli druhou (v případě dvojitého pylonu). Typ povrchu jednotlivých tabulí v rámci pylonového systému je pak čistě na Vás. Zda budete překrývat tabuli pro popis fixem tabulí pro popis křídou nebo zda budou obě tabule pro popis fixem z nichž jedna bude potištěna linkami, rastrem atd. To je pouze na Vás. Další variantou je možnost překrytí napevno instalované tabule (nebo interaktivní tabule) na zdi pomocí jednoduchého pylonu. Tabuli v pylonu pak jednoduše zvednete až nad napevno instalovanou tabuli. Pylony jsou opět kotveny jak do zdi tak do země a tabule jsou precizně vyváženy pomocí kovových závaží. Standarní délka pylonů je 320cm - pokud je strop Vaší učebny níže, je potřeba nás o tom informovat již před vyrobením, dodatečné zkracování pylonů mimo výrobu je obtížné a má za následek ztrátu záruky na pylon! Samozřejmě pylonové systémy nemají pouze výhody - značnou nevýhodou oproti klasickému zvedacímu systému je neúměrně vyšší cena.
LIŠTOVÝ SYSTÉM Horizont - lištový systém horizont umožňuje horizontální posuv Vámi vybraných tabulí po stěně. Tabule jsou opatřeny závěsy s kolečky, které se posouvají v nástěnné hliníkové liště. Můžete tak využít celé šíře stěny ve Vaší zasedací místnosti či učebně s tím, že do vhodného pozorovacího úhlu si vždy můžete posunout tu z tabulí, kterou právě potřebujete. V lištovém systému mohou být zavěšeny v podstatě všechny typy tabulí EkoTAB, tzn. lakované, keramické, korkové, textilní a další příslušenství jako držáky příslušenství, interaktivní tabule atd. Lištový systém zároveň umožňuje překrýt napevno přišroubouvanou tabuli na zeď o výšce max 100cm. Můžete tak přes sebe zakrýt až 3 tabule (napevno na zeď, ve vnitřním závěsu a ve vnějším závěsu). Lištový systém je vhodný opět tam, kde lze během prezentace předpokládat potřebu výměny tabule (čistá + potštěná rastrem, linkami atd.). Délku lišty vždy volte s rezervou, tzn. součet šířek vybraných tabulí zaokrouhlený nahoru na 50cm. Lišty lze případně ve výrobě zakrátit na požadovanou délku, vlastní krácení lišt nedoporučujeme, může dojít ke ztrátě záruky na liištový systém.


KOMBINACE POVRCHŮ a POTISK školních tabulí

Vícedílné tabule mají tu výhodu, že lze v rámci jednotlivých ploch volně kombinovat různé keramické povrchy a jejich potisky. U třídílné tabule Triptych máte například na výběr 5 ploch - středová část, 2x vnitřní křídlo, 2x vnější křídlo. Nezřídka naši zákazníci požadují např. středovou plochu a vnitřní část křídel bílou pro popis fixem a vnější část křídel pro popis křídou - to samozřejmě není problém. Dokonce i cena zůstává stejná - bílý a zelený keramický povrch je za stejnou cenu bez ohledu na popis křídou nebo fixem.

Jednotlivé plochy školních tabulí lze samozřejmě také potisknout, na výběr máte z následujících vzorků - linky 10cm, linky 12cm, čtverce 5cm, čtverce 10cm, křížky 5cm, křížky 10cm a notová osnova. Potiskem lze opatřit jak bílou keramiku pro popis fixem (tisk je černý), tak zelenou keramiku pro popis křídou (tisk je zelený). Potištěné plochy jsou následně vypalovány v peci, proto má potisk stejnou životnost jako keramický povrch. Příplatek za potisk se pohybuje okolo 500.- Kč bez DPH za metr čtvereční plochy bez ohledu na rozsah potištění (jedna linka nebo pět linek) a vždy se kalkuluje z plochy celého segmentu (tzn. potisk středního dílu jednou linkou stojí stejně jako potištění celé plochy notovými osnovami). Je to dáno pracností a technologií potisku, kdy se potisk následně vypaluje v peci bez ohledu na jeho rozsah.

Shrneme-li možnosti kombinace povrchů a potisku školních tabulí, není problém nechat vyrobit např. třídílnou tabuli Triptych s bílou středovou plochou pro popis fixem potištěnou linkami, křídla zevnitř opatřit zelenou keramikou pro popis křídou bez potisku a zvnějšku křídel např. černou a modrou keramiku pro popis křídou, vlevo se čtverečky a vpravo s notovou osnovou. To je samozřejmě extrémní případ pro ilustraci toho, co je vše možné vyrobit.

Velmi populárním se dnes stává opatřování středové keramické plochy třídílnách tabulí bílým keramickým povrchem s antireflexní úpravou. Jedná se o bílý magnetický keramický povrch pro popis křídou, který je opatřen antireflexní úpravou pro využití středového dílu jako projekční plochy pro projektory nebo interaktivní systémy. Antireflexní keramika minimalizuje riziko odlesku lampy projektoru (tzv. HOTSPOT) a tudíž eliminuje rušivý odraz světelného zdroje (=lampy projektoru) v ploše tabule.

 

7. Poradce spři výběru ORIENTAČNÍHO SYSTÉMU / DVEŘNÍCH CEDULEK


V naší nabídce orientačních systémů (dveřních cedulek) naleznete velmi široký výběr typů a provedení od několika renomovaných německých výrobců (moedel, Durable). Hlavním kritériem pro výběr orientačního systému je pro většinu zákazníků design. Jinými slovy to, jak je dveřní cedulka zpracovaná, z jakých je materiálů a jak tedy zapadne do celkového kontextu interiéru. V neposlední řadě je také velmi důležitá jednoduchost manipulace s obsahem dveřních cedulek.

Kromě rozměru a konkrétního zpracování dveřní cedulky pamatujte také na to, na jaké médium je tištěn obsah cedulky. U většiny modelů se jedná standardně o xerografický papír, u exkluzivnějších variant (např. Durable CrystalSign) se obsah tiskne na poloprůhlednou speciální fólii na laserové tiskárně. Na jednu stranu to cedulkám dodává exkluzivní a profesionální vzhled, na druhou stranu je nutnost dokupování originálních fólií určitým omezením. Konkrétní informace

V případě, že si nevíte rady s návrhem designu tištěného obsahu Vaší dveřní cedulky, využijte bezplatné online aplikace DURAPRINT, kde jednoduše zvolíte typ Vaší cedulky a vyberete některý z přednastavených návrhů nebo si za pomoci průvodce cedulku jednoduše nadesignujete.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše