Tabule na míru

KERAMICKÉ tabule

Magnetické keramické tabule najdou uplatnění všude tam, kde je kladen důraz na častou a vysokou zátěž magnetických ploch, a proto keramické tabule uspokojí nároky i těch nejnáročnějších uživatelů, jako jsou školy, konferenční místnosti, školící střediska atd. Keramický povrch keramických tabulí je vypalován při teplotách řádově 800°C a vyšších, čímž je zaručena jeho minimální poréznost, což mu dává vysokou chemickou i mechanickou odolnost a keramická tabule si tak dlouhodobě udržuje maximální jas a kontrast. 

V kategorii magnetických tabulí najdete jednu z nejširších nabídek magnetických popisovatelných tabulí na českém internetu! V naší nabídce magnetických tabulí naleznete produkty nejznámějších světových výrobců prezentační a kancelářské techniky jako jsou NOBO, DAHLE, EasyTECH, 2x3 nebo zakázkové české magnetické tabule EkoTAB MANAŽERMagnetické tabule z naší nabídky uspokojí každého uživatele, bez ohledu na jeho nároky, preference nebo rozpočet.

Průvodce výběrem keramické tabule

Při výběru keramické tabule vyvstává několik základních otázek, na které bychom si měli nejprve odpovědět, aby zakoupená tabule v budoucnu přesně splňovala naše požadavky. Jedná se zejména o následující otázky:

- Měl(a) bych zvolit lakovaný nebo raději keramický povrch tabule?
- Jaký rozměr tabule pro mne bude ideální?
- Potřebuji tabuli umístit napevno na zeď nebo raději do prostoru?
- Jaký rám tabule mám zvolit?

POVRCH magnetické tabule

Základní otázku, jež si musíme položit při výběru nové magnetické tabule, je otázka jejího povrchu. Standardně se rozlišují magnetické tabule do dvou základních kategorií - "klasické" magnetické tabule s lakovaným povrchem, většinou nazývané jednoduše "magnetické tabule" a tabule s keramickým povrchem, tzv. "keramické tabule". Nutno dodat, že oba typy povrchu JSOU MAGNETICKÉ, jedná se pouze o odlišnou povrchovou úpravu kovových plechů na přední straně tabule. Rozdíly mezi lakovaným a keramickým povrchem jsou následující:

LAKOVANÝ povrch - standard většiny levnějších řad tabulí, disponují jím ale i vyšší řady tabulí většiny výrobců. Jedná se v podstatě o emailový nástřik předního plechu tabule. Dražší lakované tabule mají povrch vypalovaný při cca 250°C, čímž je částečně vylepšena jejich chemická a mechanická odolnost. Lakovaný povrch je vhodný zejména pro "příležitostné" používání, ideálně do kanceláří, provozů, čekáren atp. Námi doporučované zatížení lakovaných magnetických tabulí jsou max. 3 mazací cykly denně. Jinými slovy - budete-li tabuli mazat více než 3krát denně, jednoznačně doporučujeme zakoupit tabuli s povrchem keramickým (viz níže). Důležitá je také obezřetnost při používání feritových magnetů. Při častém posouvání feritových magnetů bez prokladu (připevněného papíru apod.) může časem dojít k vytvoření nepatrných rýh do povrchu lakované tabule. Tyto rýhy mají pak za následek nadměrné zachytávání zbytkového pigmentu z popisovačů a tabule se tudíž "víc špiní".

KERAMICKÝ povrch - odolnější a trvanlivější varianta magnetických tabulí. Na první pohled od lakovaných tabulí je keramický povrch téměř k nerozeznání. Jedná se v podstatě o smaltem opatřený plech, který je za vysokých teplot (více než 800°C) vypalován, čímž je dána jeho vysoká chemická i mechanická odolnost a povrch je tak za běžného používání téměř nezničitelný. Většina výrobců proto poskytuje na keramické povrchy záruku i 25 let. Tabule s keramickým povrchem jsou tedy vhodné pro velmi intenzivní zatížení zejména ve školách, školících střediscích, konferenčních a zasedacích místnostech atp. Keramický povrch se navíc vyrábí i v matných variantách (standardně barva zelená nebo černá) pro popis křídou, které jsou stále velmi populární zejména ve školství. V neposlední řadě je také možné opatřit keramický povrch antireflexní úpravou pro použití s projektory např. v sestavách interaktivních systémů nebo potiskem linkami, rastrem či křížky.

ROZMĚR keramické tabule

Dalším velmi podstatným kritériem při výběru magnetické tabule je její velikost resp. rozměr. Magnetické a keramické tabule se vyrábějí v několika (cca osmi) standardizovaných rozměrech od 90x60cm do 300x120cm. Nejběžněji prodávaným rozměrem je velikost 120x90cm, jež svou plochou umožňuje pojmutí již poměrně značného množství informací (řádově 15-18 listů A4), zároveň je však ještě velmi kompaktní, takže se vejde v podstatě nad každý pracovní stůl. Tento rozměr je tedy předurčen zejména pro kanceláře, chodby, čekárny nebo výrobní provozy.

Pro účely konferenčních místností a škol je vhodné volit z rozměrů od min. 150x100cm resp. raději 180x120cm výše. Je třeba počítat s tím, že obecenstvo bude zpravidla od tabule dále a navíc bude plocha obsahovat najednou pravděpodobně mnohem větší množství informací než v případě kanceláře nebo chodby. Ideální pro konferenční místnosti se dle našich zkušeností jeví rozměry 200x120cm nebo 240x120cm, výjimkou však není ani rozměr 300x120cm.

Velmi často je samozřejmě potřeba volit rozměr tabule podle volného prostoru, který chceme k montáži tabule využít. Z našich dlouholetých zkušeností doporučujeme využít tento prostor co možná nejvíce efektivně a tudíž zvolit největší možný rozměr tabule. Máme-li např. k dispozici stěnu zasedací místnosti o šíři 280cm, ideálním rozměrem je pro nás tabule 240x120cm, přičemž na každé straně od tabule nám zbyde ideálních 20cm.

Zároveň platí jednoduchá poučka: "Rozhodujete-li se mezi dvěma rozměry, volte vždy větší z nich!". Nezřídka řešíme se zákazníky situaci, kdy mu tabule po přišroubování na zeď přijde menší, než si představoval. Shrneme-li tedy z našich dlouholetých zkušeností jakési pravidlo pro výběr rozměru dle využití, dostaneme pravděpodobně následující rozdělení:

- Kanceláře, chodby, čekárny, recepce, provozy - nejběžněji rozměry 90x60cm, 120x90cm a 150x100cm, magnetický lakovaný povrch
- Školy, zasedací místnosti, školící střediska - 180x90cm, 180x120cm, 200x120cm, 240x120cm, 300x120cm, magnetický keramický povrch

UMÍSTĚNÍ keramické tabule

Vždy velmi pečlivě zvažte, zda nemůže v budoucnu nastat situace, že byste tabuli rádi dočasně někam přemístili (na meeting, konferenci, veletrh) nebo že by Vás imobilita Vaší napevno připevněné tabule mohla limitovat. Investice do kvalitní značkové tabule není levná záležitost a vždy stojí za zvážení, zda něco málo nepřiplatit za její "mobilitu". Jsou v podstatě dvě možnosti, jak lze magnetické tabule přemisťovat - pojízdné (=revolverové) tabule a samostatné stojany k tabulím.

Pojízdné (revolverové) tabule jsou zpravidla umístěny na mobilní konstrukci s bržděnými kolečky. Tabule jsou oboustranné a jednoduše otočné podle horizontální osy. Více o nákupu pojízdných tabulí v sekci "Poradce při výběru pojízdné tabule".

Druhým způsobem, jak mít možnost v budoucnu tabuli přemisťovat, jsou kompatibilní volně stojící stojany na tabule, které nalznete v rámci sekce "Příslušenství k tabulím". Jak postupovat při výběru stojanu pro magnetickou tabuli se dozvíte v sekci "Pomoc při výběru příslušenství".

RÁM keramické tabule

Asi nejjednodušší rozhodování v rámci výběru magnetické tabule. Jednoznačně dnes hrají prim magnetické tabule s hliníkovým rámem, "obyčejné" magetické tabule v dřevěném rámu jsou již přežitkem a zákazníkům je spíše nedoporučujeme. Konstrukčně, designově i celkově kvalitativně jsou magnetické tabule v hliníkovém rámu na mnohem vyšší úrovni, než "obyčejné" tabule v dřevěném rámu. Jádro tabulí s hliníkovým rámem je zpravidla sandwichové (má několik vrstev), takže se tabule časem nekroutí, zpravidla jsou opatřeny hliníkovým plechem či fólií na zadní straně proti pronikání vlhkosti ze zdi tabule.

Hliníkový rám nejenom že dodává tabuli exkluzivní vzhled, navíc výrazným způsobem vylepšuje integritu celé tabule a tím pádem i její životnost. V neposlední řadě je pak diametrální rozdíl v jednoduchosti a kvalitě montáže a také ve vybavení. U tabulí s hliníkovým rámem je standardem odkládací polička i montážní materiál pro montáž do zdi, zatímco u tabulí s dřevěným rámem se s montáží zákazník musím popasovat po svém, tabuli dodatečně provrtávat v rozích atp.

Zobrazit celý popis »
Akce

Keramická tabule BusinessTECH, hliníkový rám, 200x120cm

zdarma
Keramické tabule BusinessTECH najdou uplatnění všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky nejen na funkčnost a kvalitu tabule…
13 078 Kč
SKLADEM

Keramická tabule boardOK, stříbrný rám, 60 x 45 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
1 452 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, modrý rám, 60 x 45 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
1 452 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, červený rám, 60 x 45 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
1 452 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, zelený rám, 60 x 45 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
1 452 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, hnědý rám, 60 x 45 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
1 452 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, stříbrný rám, 90 x 60 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
2 226 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, modrý rám, 90 x 60 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
2 226 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, červený rám, 90 x 60 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
2 226 Kč
Na dotaz

Keramická tabule boardOK, hnědý rám, 90 x 60 cm

Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a…
2 226 Kč
Na dotaz
Rozměr (šxv)
Barva povrchu
Potisk
Povrch
Cena
-
Zobrazeno 16 položek
Řadit dle
Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a masivní sandwichovou konstrukcí odolnou proti kroucení, která je předurčuje pro použití nejen v kancelářích, ale také zejména…
60 x 45 cm (VOK060045-2100)
Na dotaz
1 452 Kč
90 x 60 cm (VOK060090-2100)
Na dotaz
2 226 Kč
120 x 90 cm (VOK120090-2100)
Na dotaz
3 182 Kč
150 x 120 cm (VOK150120-2100)
Na dotaz
5 711 Kč
180 x 120 cm (VOK180120-2100)
Na dotaz
6 716 Kč
200 x 120 cm (VOK200120-2100)
Na dotaz
7 550 Kč
Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a masivní sandwichovou konstrukcí odolnou proti kroucení, která je předurčuje pro použití nejen v kancelářích, ale také zejména…
60 x 45 cm (VOK060045-2200)
Na dotaz
1 452 Kč
90 x 60 cm (VOK060090-2200)
Na dotaz
2 226 Kč
120 x 90 cm (VOK120090-2200)
Na dotaz
3 182 Kč
150 x 120 cm (VOK150120-2200)
Na dotaz
5 711 Kč
180 x 120 cm (VOK180120-2200)
Na dotaz
6 716 Kč
200 x 120 cm (VOK200120-2200)
Na dotaz
7 550 Kč
Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a masivní sandwichovou konstrukcí odolnou proti kroucení, která je předurčuje pro použití nejen v kancelářích, ale také zejména…
60 x 45 cm (VOK060045-2300)
Na dotaz
1 452 Kč
90 x 60 cm (VOK060090-2300)
Na dotaz
2 226 Kč
120 x 90 cm (VOK120090-2300)
Na dotaz
3 182 Kč
150 x 120 cm (VOK150120-2300)
Na dotaz
5 711 Kč
180 x 120 cm (VOK180120-2300)
Na dotaz
6 716 Kč
200 x 120 cm (VOK200120-2300)
Na dotaz
7 550 Kč
Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a masivní sandwichovou konstrukcí odolnou proti kroucení, která je předurčuje pro použití nejen v kancelářích, ale také zejména…
60 x 45 cm (VOK060045-2400)
Na dotaz
1 452 Kč
90 x 60 cm (VOK060090-2400)
Na dotaz
2 226 Kč
120 x 90 cm (VOK120090-2400)
Na dotaz
3 182 Kč
150 x 120 cm (VOK150120-2400)
Na dotaz
5 711 Kč
180 x 120 cm (VOK180120-2400)
Na dotaz
6 716 Kč
200 x 120 cm (VOK200120-2400)
Na dotaz
7 550 Kč
Keramické tabule boardOK renomovaného českého výrobce vynikají zejména nadstandardní dílenskou kvalitou zpracování a masivní sandwichovou konstrukcí odolnou proti kroucení, která je předurčuje pro použití nejen v kancelářích, ale také zejména…
60 x 45 cm (VOK060045-2500)
Na dotaz
1 452 Kč
90 x 60 cm (VOK060090-2500)
Na dotaz
2 226 Kč
120 x 90 cm (VOK120090-2500)
Na dotaz
3 182 Kč
150 x 120 cm (VOK150120-2500)
Na dotaz
5 711 Kč
180 x 120 cm (VOK180120-2500)
Na dotaz
6 716 Kč
200 x 120 cm (VOK200120-2500)
Na dotaz
7 550 Kč
Keramická tabule Manažer K je prémiová magnetická tabule české výroby vybavená vysoce kvalitním dvouvrstvým keramickým povrchem od nejlepšího světového výrobce - společnosti Polyvision. Keramická tabule Manažer K je osazena na vysokopevnostním…
60 x 90 cm (V10060090-2100)
Do týdne
2 880 Kč
75 x 100 cm (V10075100-2100)
SKLADEM
3 497 Kč
120 x 90 cm (V10120090-2100)
Do týdne
4 622 Kč
120 x 100 cm (V10120100-2100)
2-3 týdny
5 239 Kč
120 x 120 cm (V10120120-2100)
2-3 týdny
6 232 Kč
150 x 100 cm (V10150100-2100)
Do týdne
6 558 Kč
150 x 120 cm (V10150120-2100)
2-3 týdny
7 865 Kč
200 x 100 cm (V10200100-2100)
Do týdne
9 184 Kč
180 x 120 cm (V10180120-2100)
Do týdne
9 535 Kč
225 x 100 cm (V10225100-2100)
2-3 týdny
11 144 Kč
200 x 120 cm (V10200120-2100)
SKLADEM
11 326 Kč
300 x 100 cm (V10300100-2100)
2-3 týdny
14 665 Kč
240 x 120 cm (V10240120-2100)
SKLADEM
14 956 Kč
300 x 120 cm (V10300120-2100)
2-3 týdny
16 819 Kč
350 x 120 cm (V10350120-2100)
2-3 týdny
19 058 Kč
400 x 120 cm (V10400120-2100)
2-3 týdny
22 748 Kč
Keramická tabule Manažer K je prémiová magnetická tabule české výroby vybavená vysoce kvalitním dvouvrstvým keramickým povrchem od nejlepšího světového výrobce - společnosti Polyvision. Keramická tabule Manažer K je osazena na vysokopevnostním…
60 x 90 cm (V10060090-2102)
2-3 týdny
3 328 Kč
75 x 100 cm (V10075100-2102)
2-3 týdny
4 138 Kč
120 x 90 cm (V10120090-2102)
2-3 týdny
5 614 Kč
120 x 100 cm (V10120100-2102)
2-3 týdny
6 268 Kč
150 x 100 cm (V10150100-2102)
2-3 týdny
7 841 Kč
150 x 120 cm (V10150120-2102)
2-3 týdny
9 402 Kč
200 x 100 cm (V10200100-2102)
2-3 týdny
10 975 Kč
180 x 120 cm (V10180120-2102)
2-3 týdny
11 386 Kč
200 x 120 cm (V10200120-2102)
2-3 týdny
13 891 Kč
Keramická tabule Manažer K je prémiová magnetická tabule české výroby vybavená vysoce kvalitním dvouvrstvým keramickým povrchem od nejlepšího světového výrobce - společnosti Polyvision. Keramická tabule Manažer K je osazena na vysokopevnostním…
60 x 90 cm (V10060090-2103)
2-3 týdny
3 328 Kč
75 x 100 cm (V10075100-2103)
2-3 týdny
4 138 Kč
120 x 90 cm (V10120090-2103)
2-3 týdny
5 614 Kč
120 x 100 cm (V10120100-2103)
2-3 týdny
6 268 Kč
150 x 100 cm (V10150100-2103)
2-3 týdny
7 841 Kč
150 x 120 cm (V10150120-2103)
2-3 týdny
9 402 Kč
200 x 100 cm (V10200100-2103)
2-3 týdny
10 975 Kč
180 x 120 cm (V10180120-2103)
2-3 týdny
11 386 Kč
200 x 120 cm (V10200120-2103)
2-3 týdny
13 891 Kč
Keramická tabule Manažer K je prémiová magnetická tabule české výroby vybavená vysoce kvalitním dvouvrstvým keramickým povrchem od nejlepšího světového výrobce - společnosti Polyvision. Keramická tabule Manažer K je osazena na vysokopevnostním…
60 x 90 cm (V10060090-2101)
2-3 týdny
3 328 Kč
75 x 100 cm (V10075100-2101)
2-3 týdny
4 138 Kč
120 x 90 cm (V10120090-2101)
2-3 týdny
5 614 Kč
120 x 100 cm (V10120100-2101)
2-3 týdny
6 268 Kč
150 x 100 cm (V10150100-2101)
2-3 týdny
7 841 Kč
150 x 120 cm (V10150120-2101)
2-3 týdny
9 402 Kč
200 x 100 cm (V10200100-2101)
2-3 týdny
10 975 Kč
180 x 120 cm (V10180120-2101)
2-3 týdny
11 386 Kč
200 x 120 cm (V10200120-2101)
2-3 týdny
13 891 Kč
Keramická tabule Manažer K je prémiová magnetická tabule české výroby vybavená vysoce kvalitním dvouvrstvým keramickým povrchem od nejlepšího světového výrobce - společnosti Polyvision. Keramická tabule Manažer K je osazena na vysokopevnostním…
60 x 90 cm (V10060090-2104)
2-3 týdny
3 328 Kč
75 x 100 cm (V10075100-2104)
2-3 týdny
4 138 Kč
120 x 90 cm (V10120090-2104)
2-3 týdny
5 614 Kč
120 x 100 cm (V10120100-2104)
2-3 týdny
6 268 Kč
150 x 100 cm (V10150100-2104)
2-3 týdny
7 841 Kč
150 x 120 cm (V10150120-2104)
2-3 týdny
9 402 Kč
200 x 100 cm (V10200100-2104)
2-3 týdny
10 975 Kč
180 x 120 cm (V10180120-2104)
2-3 týdny
11 386 Kč
200 x 120 cm (V10200120-2104)
2-3 týdny
13 891 Kč
Keramická tabule Manažer K je prémiová magnetická tabule české výroby vybavená vysoce kvalitním dvouvrstvým keramickým povrchem od nejlepšího světového výrobce - společnosti Polyvision. Keramická tabule Manažer K je osazena na vysokopevnostním…
60 x 90 cm (V10060090-2105)
2-3 týdny
3 328 Kč
75 x 100 cm (V10075100-2105)
2-3 týdny
4 138 Kč
120 x 90 cm (V10120090-2105)
2-3 týdny
5 614 Kč
120 x 100 cm (V10120100-2105)
2-3 týdny
6 268 Kč
150 x 100 cm (V10150100-2105)
2-3 týdny
7 841 Kč
150 x 120 cm (V10150120-2105)
2-3 týdny
9 402 Kč
200 x 100 cm (V10200100-2105)
2-3 týdny
10 975 Kč
180 x 120 cm (V10180120-2105)
2-3 týdny
11 386 Kč
200 x 120 cm (V10200120-2105)
2-3 týdny
13 891 Kč
Zakázkové keramické tabule řady Manažer se speciálním antireflexním povrchem disponují stejnou konstrukcí jako "běžné" keramické tabule téže řady, avšak jsou navíc opatřeny speciální atireflexní úpravou keramického povrchu, která zabraňuje…
180x120cm (V10180120-3100)
Do týdne
11 168 Kč
200x120cm (V10200120-3100)
Do týdne
13 588 Kč
Velkoformátové magnetické tabule řady GTO rozšiřují portfolio značkových tabulí řady OfficeTECH o nadstandardní velké formáty až do rozměru 500x120cm. Magnetické tabule řady GTO jsou osazeny na sandwichovém voštinovém jádře, které jim dodává nejenom…
350x120cm (P-TSA1235P3-GTO)
Na dotaz
23 628 Kč
400x120cm (P-TSA1240P3-GTO)
Na dotaz
26 264 Kč