Tabule na míru

Poradce při výběru KORKOVÉ / TEXTILNÍ / FILCOVÉ tabule

Výběr korkové, textilní či filcové tabule (dále jenom "nástěnky") je do velké míry v režii zákazníka. Klást by si měl při výběru zejména dvě základní otázky:

    • Jaký rozměr nástěnky potřebuji?
    • Jaký typ povrchu je pro mě ideální?

ROZMĚR nástěnky

Zde není rozhodování tak složité, jako třeba v případě magnetických tabulí. Nástěnky slouží zejména pro prezentování tištěných dokumentů, proto je důležité si uvědomit, kolik tiskovin (standardně běžných listů papíru A4) potřebujeme běžně prezentovat, potažmo kolik se nám jich na konkrétní rozměr nástěnky vejde. Na nástěnku 90x60cm připevníte ve dvou řadách 4-5 dokumentů o velikosti A4, tzn. dohromady 8-10 listů. Na nástěnku 120x90cm pak ve třech řadách až šest listů A4, tzn. dohromady 18 listů A4. Zároveň není nabídka rozměrů tak široká. Dalším parametrem při výběru rozměru je samozřejmě i prostor, který máte k dispozici.

POVRCH nástěnky

Zajímavou alternativou ke klasickým korkovým nástěnkám jsou v dnešní době moderní filcové a textilní tabule / nástěnky. Princip nástěnky zůstává stejný - dokumenty se připevňují k povrchu pomocí nástěnkových špendlíků. Je pouze na Vás, zda dáte přednost klasické korkové variantě nebo variantě s textilním či filcovým povrchem. Výhodou textilních a filcových nástěnek je možnost zvolit barvu povrchu podle vybavení interiéru Vaší kanceláře, čekárny nebo recepce nebo podle barvy odpovídající Vaší firemní identitě. Na výběr je standardně barva šedá a modrá, na objednávku pak červená, bordó, žlutá a zelená.

RÁM nástěnky

Standardem v oblasti nástěnek je dnes jednoznačně hliníkový rám. Vzhledem k tomu, že textilní/filcové/korkové nástěnky nemají celkovou pevnost jádra tabule na úrovni tabulí magnetických, je potřeba, aby celkovou pevnost tabuli dodával profilovaný hliníkový rám. Zároveň je pak rám i velmi designovým prvkem, který vhodně doplňuje celkovou prezentaci na nástěnce a vhodně zapadne do každého interiéru.