Tabule na míru

Poradce při výběru FLIPCHARTU

Flipcharty se staly v 21. století neodmyslitelným pomocníkem firemních meetingů, brainstormingů a konferencí. Nabídka flipchartů je dnes velmi široká, nicméně řada parametrů je společná pro většinu flipchartů. Flipcharty jsou zpravidla vybaveny univerzálním mechanismem pro uchycení bloku, odkládací poličkou na popisovače, rozměr jejich desky je cca 70x100cm a jsou výškově stavitelné. Maximální výška flipchartu se v závislosti na modelu pohybuje od 185cm do 200cm. Dále jsou však vlastnosti, které nejsou společné všem modelům, proto byste si měli položit zejména následující otázky:

  • Potřebuji magnetický nebo nemagnetický flipchart?
  • Potřebuji, aby byl flipchart vybaven výsuvnými rameny?
  • Potřebuji pojízdný flipchart?

MAGNETICKÝ nebo NEMAGNETICKÝ flipchart?

Zde je naše odpověď jednoznačná - MAGNETICKÝ. Vzhledem k minimálnímu rozdílu v ceně mezi magnetickou a nemagnetickou variantou téhož modelu je smaozřejmě výhodnější pořídit flipchart magnetický. Uvidíte, že v budoucnu se Vám může magnetický povrch velmi hodit! Navíc je nabídka magnetických flipchartů nepoměrně širší.

VÝSUVNÁ RAMENA - ano či ne?

Fuknce výsuvných ramen je velmi užitečná - ve chvíli, kdy během prezentace popíšete zcela list flipchartu nebo potřebujete další list či využít popisovatelnou plochu flipchartu, nemusíte "nenávratně" ztratit z očí popsaný list nebo složitě listovat tam a zpět. Popsaný list stačí utrhnout z bloku a pomocí magnetů připevnit na výsuvné rameno. Tím pádem neztratíte Vy ani Vaše obecenstvo z očí předchozí poznámky a můžete je dále kreativně rozvíjet.

POJÍZDNÝ flipchart?

Pro účely snadného přesouvání po kanceláři nebo zasedací místnosti je vhodné uvažovat o flipchartu s mobilní základnou. Flipchart je pak vybaven zpravidla pěti kolečky s aretací a není ho při přesunu nutno skládat a zase rozkládat. Mobilní základnou jsou vybaveny nejvyšší modely všech výrobců, čemuž samozřejmě odpovídá i cena. Mobilní flipchart je ideální pro přesuny v rámci jedné kanceláře nebo jednoho patra, se složitějšími přesuny (mimo budovu atd.) Vám však mobilní základna moc nepomůže.